Nové číslo 7.G: Válka proti přírodě

20. října 2014 /

V právě vycházejícím pátém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč je válka zlobr? Zelenají armády? Jak frčí farmářské trhy? Kým jsou ochránci přírody biti? Je Atlas masa příliš masotariánský? Jak postavit hliněný domek? Vydá se Indie po zelené? Probouzí se občanská společnost? Stačí jen sázet stromy? Na které planetě žijí lidé v harmonii s přírodou? Jak pocítit lásku Gaii? 

V hlavním tématu představujeme environmentální důsledky válčení a existence armád. Štěpán Jindra se věnuje negativním aspektům válek v naší kultuře, Vojtěch Pelikán sleduje současné snahy o ekologizaci provozu armád, Mojmír Vlašín si všímá pozitivních důsledků vojenských újezdů na ochranu přírody, Zuzana Vlasatá stopuje krvavou minulost (i současnost) využívání zvířat ve válkách, Barbora Bakošová přibližuje environmentální rozměr izraelsko-palestinského konfliktu a Nafíz Ahmed klimatické předpoklady napětí na Blízkém východě. 

V pětce si dále si můžete přečíst reportáže z Beskyd, brněnských farmářských trhů nebo centra udržitelného života Schumacher College, rozhovory s frontmanem Trabandu Jardou Svobodou, ředitelem Hnutí Brontosaurus Dalimilem Tomanem a indickou ochranářkou Bahar Duttovou, recenze na knihu (R)evoluční ekonomie a filmy Nádherná zelená a Muž, který sází stromy. Věnujeme se též přírodnímu stavitelství, násilí páchanému na ochráncích přírody nebo polemice o Atlasu masa.Jako obvykle nechybí rubriky Ekologický kompostLibrarium, Vaše ohlasy a Terrapie, tentokrát věnovaná konferenci zeleného hnutí Nadechnutí 2014.

Seznam všech článků čísla leží zde. Ve čtyřech nových fotogaleriích přibližujeme dobrovolnictví v Beskydech, kurz přírodního stavitelství a zpovídané Jardu Svobodu a Dalimila Tomana

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Mírumilovný podzim přeje

redakce 7.G

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.