Nové číslo 7.G: Za život a na smrt

21. října 2016 /

V novém čísle se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Kolik ochránců přírody a krajiny ročně umírá? Jak řešit problém se sinicemi? Co všechno můžeme potkat na cestě k soběstačnosti?Jsou média ekosystémem? Jak správně zasadit a vychovat strom? Kterak cestovat s pokorou? Máme do tohoto světa rodit děti? V čem spočívá duchovní rozměr divočiny? Je komunitou podporované zemědělství na vzestupu? Co si myslí hoch od Bobří řeky Ivan Makásek? Jak jsme oslavili 25. narozeniny? Jsou umělá hnojiva, herbicidy, insekticidy či zemědělské stroje nezbytné? Jak přežít v drsné přírodě? Proč je Kodaň zase vepředu? Proč podle Markéty Irglové všechno vyplouvá na hladinu? 

V hlavním tématu se věnujeme lidem, kteří za snahu chránit přírodu či krajinu zaplatili vlastním životem; vedle celosvětového přehledu přinášíme konkrétní kauzy z Hondurasu, Ruska a Etiopie. Jan Skalík pak připomíná, jak ne/dopadají soudy občanů napadených policií při blokádě kácení na Šumavě z roku 2011.

V čísle dále najdete články o duchovním rozměru divočiny, rizicích přelidnění, zodpovědném cestování, každodenní soběstačnosti, zkrácené cestě k jídlu, vědeckých iluzích podle Masanobu Fukuoky, sázení stromůvranovské vodní nádrži, mediálním ekosystému, nepredátorské kultuře nebo inspirativních kodaňských parcích. Hovoříme též se skautem a spisovatelem Ivanem Makáskem a oscarovou hudebnicí Markétou Irglovou.V recenzích přibližujeme filmy Zootropolis a Nebe a led nebo knihy Člověk v drsné přírodě Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století.

Vydání doplňujeme rubrikami Vaše ohlasy, Ekologický kompost, Bioastrolog radí a varuje, Librarium a Občanský kalendář. A na web zavěšujeme dvě nové fotogalerie: lahvově zelenou vranovskou vodní nádrž zachytila Martina Vrtělová a narozeninovou oslavu k 25 letům Sedmé generace především Petr Vozák. A pokud chcete absolvovat komentovanou prohlídku pětadvaceti lety našeho časopisu, klikněte sem

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Dobrý podzim bez prezidenta Trumpa přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.