Nové číslo 7.G: Ženy pro Zemi

22. srpna 2016 /

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Prožívají ženy problémy životního prostředí více než muži? Co brání rozvoji biovinaření? Lze se vrátit k tradičnímu způsobu života? Jak vypadají demokratické školy? Jde si udržovat vlasy i bez šamponů? Proč je Waldorf silným a dobrým zážitkem? Jaké možnosti otevírá brexit? Rozetne Brno nádražní uzel? V čem spočívá odkaz Zdeňka Neubauera a Jána Maliarika? Jaké jsou tři dimenze ekologie? Co nám radí bioastrologie?

V hlavním tématu čtvrtého čísla se věnujeme vztahu žen k životnímu prostředí a jeho ochraně. Mimo jiné se dočtete o ženách v ekohnutí, ekofeminismu, hnutí Bohyně, prvotním matriarchátu, nevděčné práci žen, queer ekologii, statečných ochranářkáchnebo genderově odlišném vnímání změny klimatu. V dalších textech přibližujeme tuzemské biovinaření, pozoruhodné demokratické školy, nová ekokadeřnictví, africký sochařský sen, informační hodnotu přírodynebo výlet na Petřín, vracíme se též k nedávno rozebíranému Waldorfui k evergreenu brněnského nádraží. Vzpomínáme na život a dílo filosofa Zdeňka Neubaueraa svérázného kněze Jána Maliarika, v rozhovoru zpovídáme kolumbijského ex-partyzána Yonyho. V souvislosti s brexitem připomene Ashish Kothari ekonomické a sociální alternativy, Satish Kumar se pak zamýšlí nad třemi dimenzemi ekologie. Tradičně nechybí recenze, tentokrát na Příběh lesa, Pomalé rodičovstvía Paradox času. Nově přibyly seriály: Veronika Kicková rozebere možnosti návratu k tradičnímu životu a Bedřich Vypera nás zavede do tajů bioastrologie. Vydání doplňujeme rubrikami Ekologický kompost, Vaše ohlasy, Librarium a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. K předplatnému 7.G nabízíme nová „lákadla“: letošní CD Jardy Svobody Solo, právě vyrobená trička a tašky k 25 letům Sedmé generace nebo nákup kousku tuzemského pralesa. Za vaši podporu a čtenářskou přízeň mockrát děkujeme. 

Příznivé babí léto přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.