Páté číslo 7.G: Divočina na talíři

21. října 2011 /

V těchto dnech vychází páté letošní číslo Sedmé generace. Mimo jiné se v něm dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč bychom ne/měli jíst plané rostliny a brouky? Jaké ošklivé jizvy skrývá překrásný ostrov Tchajwan? Kdo je nejznámějším ekologickým ekonomem současnosti? Podaří se zdejším myslivcům a environmentalistům najít společnou řeč? Jaký je mediální obraz bio a geneticky modifikovaných potravin? Ve které zemi už přišlo v důsledku klimatických změn o domov více než 6 milionů lidí? Proč Američané chodí, respektive jezdí do přírody? Může člověk žít tak, aniž by produkoval odpad? Nebo rok úplně bez peněz? Jaký odkaz nám zanechal milovník Šumavy Josef Váchal? Jde váš kraj do pr… stejně jako náš kraj? 

Kromě profilového rozhovoru s kunsthistorikem, překladatelem a poutníkem Jiřím Zemánkem jsme hovořili se spolumajitelem sítě Dobrá čajovna Alešem Juřinou a ohlédli se za filmem Člověk bez dopadu, dokumentárním pořadem Ekologové proti režimu či knihou Marka Váchy Modlitba argentinských nocí. To vše kořeníme tradičními sloupky Před 7.G, Ekologický kompost, Společenský kompost a Mediana, knižními anotacemi Libraria nebo sloupkem Bedřicha Moldana, přibližujícím přípravy Konference OSN o udržitelném rozvoji – Rio+20. 

Anotace všech článků čísla najdete zde, soutěžní kvíz o tři roční předplatná Sedmé generace pak tady

Podnětnou četbu přeje a na ohlasy se těší redakce 7.G. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.