Podpořte 7.G autory přes Flattr

11. září 2013 /

Pokud vás zaujal konkrétní text v Sedmé generaci, můžete jeho autora od nynějška odměnit s pomocí mikroplatebního systému Flattr.

Již od časů Poslední generace se potýkáme s jedním chronickým neduhem – věčně napjatý rozpočet malého neziskového časopisu většinou neposkytuje dostatek prostředků k tomu, abychom odměnili naše autory v takové výši, jakou by si zasluhovali. Pod články proto k tlačítkům sociálních sítí od nynějška přibylo jedno nové, zelené, díky kterému nám můžete pomoci tuto situaci zlepšit. Ikonka patří elegantnímu mikroplatebnímu systému Flattr, pomocí kterého můžete autora oblíbeného textu jednoduše a přímo finančně podpořit.

V prvé řadě — spíše než jako alternativní „výplatu“ — považujeme kliknutí na Flattr za projev symbolického ocenění: „Líbí se mi Tvůj text a chci, abys podobných napsal/-a víc!“ Prostě je to takový facebookový „lajk“ okořeněný drobnou částkou.

Jak na to?

  1. Zaregistrujte se na www.flattr.com. Je to krátké a jednoduché.
  2. Svůj účet „nabijte“ libovolnou částkou, například pomocí platební karty.
  3. Nastavte si, kolik z vložených prostředků chcete měsíčně rozdělit. Jako minimum stačí dvě eura, pro začátek tak můžete své oblíbence podporovat třeba jen cenou dvou piv.
  4. Různě na internetu najdete zelená tlačítka Flattru ve stylu těch, jež se objevila pod 7.G články. Stačí jediný klik a Flattr si poznamená, že chcete podpořit zrovna tohoto autora.
  5. Na konci měsíce Flattr vyhodnotí, na co všechno jste klikli, a rovnoměrně mezi označené autory vaši předem určenou částku rozdělí. Chcete-li tedy měsíčně platit 10 euro a klikli jste na dvaceti stránkách, každá od vás dostane 50 centů.
  6. 10 % z částky si Flattr obvykle nechává na svůj provoz. Protože je však Sedmá generace neziskový projekt, Flattr se této provize vzdal a autorům tak jde 100 % částky! (Tím se Flattr výrazně liší od srovnatelných platebních služeb, jako jsou PayPal či prémiové SMSky, u nichž tvoří provize v případě menších částek často i desítky procent).
  7. Pokud chcete někoho podpořit více než jiného, Flattr vám umožňuje posílat platby „na míru“, kupříkladu přesně určenou částku.
  8. Veškerá tlačítka pod články ze 7.G jsou vázána na jeden společný účet. Na konci roku příspěvky rozdělíme mezi jednotlivé autory. 80 % částky pošleme přímo oceněnému jedinci, 20 % přerozdělíme mezi ostatní autory, editory a korektory.

Za všechny sedmogenerační autory předem děkujeme za vaši podporu

Vaše 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.