Pošlete nám městskou divočinu

20. ledna 2015 /
foto: Drahomír Stulír. Brno.

Budeme moc rádi, pokud nám do konce ledna pošlete fotky městské divočiny, neboli „nekontrolované zeleně“, kterým se budeme věnovat v hlavním tématu prvního letošního čísla. Nejzajímavější fotky otiskneme (samozřejmě dostanete autorský výtisk), za tu úplně nej vám pošleme roční předplatné 7.G. Fotky v co nejvyšším rozlišení (alespoň 500kb) posílejte na redakční adresu sgenerace@hnutiduha.cz, nebo zavěste pod naší facebookovou výzvu. K fotce prosím uveďte, o jaké místo jde, děkujeme. 

A co si máte pod městskou divočinou představit? Jde o místa poznamenaná činností člověka, zanechaná ladem a spontánně kolonizovaná rostlinami a živočichy. Modelovým příkladem jsou například opuštěné prostory bývalých industriálních objektů, výsypky a haldy, ale i místa mnohem méně nápadná – všelijaké plácky zarostlé travou a křovím, okraje cest a železnic, různá prázdná místa uvnitř města, kde „není nic“, okolí vodních toků, zeleň v zástavbě nebo zbytky původní vesnické zemědělské krajiny jako staré zarůstající sady a pastviny v městských aglomeracích. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.