Potulný sadař: Švestky

10. listopadu 2013 /

„Skoro každému se někdy zatmí před očima, někomu únavou, jinému vztekem. Požehnaný ten podzim, kdy se nám k večeru před očima únavou zamodrá. Švestky jsou královnami podzimního ovoce, a když se jich pořádně urodí, radost žádného potulného sadaře by neměla brát konce. Pravá švestková povidla, švestkový kompot, švestkové knedlíky nebo sušené švestky jsou vyhlášenými specialitami, kterým se nic nevyrovná. Proto taky naši předkové drobné švestkové stromy vysazovali, kam se dalo. Bývalo jich pak v kraji více než ostatních stromů dohromady,“ psal před 17 lety pro Generaci Potulný sadař O. D. S.  K čemu všemu jsou švestky dobré? A jak jste na tom s nimi letos vy? Článek si  můžete přečíst zde

Dobrou chuť! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.