Rozhovor s P. Caltou v Novém prostoru

29. srpna 2013 /

Veteráni environmentálního hnutí si zřejmě vzpomenou na dlouhovlasého aktivistu Paxe Caltu, který v devadesátých letech přijel do ČR zvěstovat evangelium západního aktivismu a na několik let zahnízdil v Hnutí DUHA, kde se podílel zejména na protijaderné kampani. V té době mu vyšel i nejeden článek v Poslední generaci (některé jsou dostupné i v našem online archivu).

Proč se vůbec do postkomunistického Česka vydal? Jak se za svým tehdejším působením ohlíží? A proč si myslí, že naše země byla unesena?

Nejen odpovědi na tyto otázky si můžete přečíst v rozhovoru, který přetiskujeme s laskavým svolením časopisu Nový prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.