Sedmá generace

Sedmá generace 1/2021

Audioverze našich článků si poslechnete přes RSS kanál nebo na těchto podcastových aplikacích: Spotify, České podcasty, Audiolibrix, Lecton, Youradio Talk, TuneIn, Listen Notes, Castbox, Podcast Addict, Stitcher, IHeartRadio.
Používáte jinou aplikaci a ještě na ní nejsme? Napište nám na sgenerace@hnutiduha.cz a napravíme to.

V hlavním tématu prvního čísla roku 2021 nahlížíme různé souvislosti online i offline života během pandemie.

Žaneta Gregorová sonduje, jak se chráněné oblasti vyrovnávají s náporem turistů, Karolína Kupková si psala online deníček o své virtuální ekostopě, Tereza Tlapáková se ptá zástupců eko-nevládek a médií na zkušenosti s homeoffice, Adéla Fischerová pátrá po skutečné ceně streamovacích platforem, Kateřina Kudláčová přibližuje snahy divadel přežít v online prostoru, Martin Nawrath připomíná, že i doma se dá projít za hranice, Paulína Pečková se ptá v Novém Prostoru a Armádě spásy na aktuální situaci lidí bez domova, Zuzana Filipová vysvětluje, proč si africké země zatím s pandemií poradily dobře, Kristýna Dobšínská se zamýšlí nad environmentálními souvislosti krize a Simona Horká reportuje z online festivalu Respekt k porodu.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.