Sedmá generace

Sedmá generace 5/2019

Audioverze našich článků si poslechnete přes RSS kanál nebo na těchto podcastových aplikacích: Spotify, České podcasty, Audiolibrix, Lecton, Youradio Talk, TuneIn, Listen Notes, Castbox, Podcast Addict, Stitcher, IHeartRadio.
Používáte jinou aplikaci a ještě na ní nejsme? Napište nám na sgenerace@hnutiduha.cz a napravíme to.

Úvodní čtyři texty tohoto vydání věnujeme finančním a sociálním aspektům bydlení, jehož nedostupnost se stala palčivým problémem pro větší než malé množství obyvatel takzvaných vyspělých zemí. Akademici Eliška Černá, Tomáš Hoření Samec a Jakub Černý nejprve vysvětlují kontext intenzivního růstu cen bydlení, následně pak naše redaktorky a stážistky Magdalena Hronová, Jája Pivcová, Kristýna Čermáková a Veronika Charvátová přibližují stav tuzemské sociální bytové politiky včetně zabydlovací politiky v Praze a programů Housing First, Rapid Re-Housing a Symbios.

Důstojný život našincům ztěžuje i znečištěné ovzduší, jehož stav rozebírá v posledním dílu seriálu kauz Sabina Vojtěchová. Osobní index štěstí vám patrně nenavýší ani reportáž Žanety Gregorové z ropou zamořené delty Nigeru. Jak však známo, pravda osvobozuje. Naopak pozitivně by vás mohly naladit sondy do agrolesnické, akvaponické, výmladkové či fairtradové praxe, stejně jako inspirativní život hub nahlížený Pavlem Rotterem.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.