Sedmá generace

Sedmá generace 6/2019

Audioverze našich článků si poslechnete přes RSS kanál nebo na těchto podcastových aplikacích: Spotify, České podcasty, Audiolibrix, Lecton, Youradio Talk, TuneIn, Listen Notes, Castbox, Podcast Addict, Stitcher, IHeartRadio.
Používáte jinou aplikaci a ještě na ní nejsme? Napište nám na sgenerace@hnutiduha.cz a napravíme to.

V tématu poslední letošní 7.G se věnujeme třiceti letům vývoje zdejší ekopolitiky a ekohnutí. Ředitel Zeleného kruhu Daniel Vondrouš hodnotí ne/úspěchy ochrany přírody a životního prostředí, krátké anketní odpovědi připojují i Bedřich Moldan, Ivan Rynda, Edvard Sequens a Dalimil Toman.

Akademik Arnošt Novák se ohlíží za polistopadovými osudy environmentálního hnutí, aktivista Miroslav Patrik pak připomíná zrod řady občanských ekologických iniciativ před listopadem 1989. Zakladatelé Hnutí DUHA Jan Patočka a Jan Beránek se obrátili otevřeným dopisem na ekologické hnutí s apelem: sami buďte tou změnou, o kterou usilujete. Odpovídají jim současní představitelé Hnutí DUHA Jiří Koželouh, Jaromír Bláha a Anna Kárníková.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.