Street Art Communication a Pyecka Studio | Prezentace umělecké skupiny

9. září 2013 /

Olomouc. Za()hrada – komunitní zahrada na Pekární ulici. 16.00 až 18.00. Festival Street Art Communication už pět let mění veřejné prostory Košic na galerii současného pouličního umění. Fasády domů a ulic převlékají barvy a ožívají pestrými nápady. Organizátoři z kolektivu košického studia Pyecka přijíždějí do Olomouce přiblížit základní myšlenku a přesvědčení, že citlivě, esteticky a v souvislostech uchopený veřejný prostor je tvárný organismus. Díla jsou autentických důkazem, že ulice není jen náčrtníkem rebelů nebo nástěnkou pro reklamní vzkazy. Ostatně, jak říkají tvůrci festivalu, kteří se s námi o své názory, přístupy a techniky podělí prezentací, workshopem a malbou: „Verejný priestor je, samozrejme, obrazom spoločnosti, ktorá ho obklopuje.“ Pořádá Za()hrada. Více zde
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.