Symbios: Sdílené bydlení v Brně

30. ledna 2016 /

Základní myšlenka projektu Symbios je umožnit sdílet byt s lidmi ze znevýhodněného prostředí. Konkrétně s mladými lidmi vycházejících z dětských domovů.

Bytový dům se bude nacházet v centru Brna či jeho bezprostřední blízkosti. Cenově bude pro studenty MU bydlení srovnatelné s bydlením v soukromí.
Projekt bude prostřednictvím dobrovolnické služby nabízet možnost participace veřejnosti a zároveň bude část workshopů, diskusních večerů a kulturního programu otevřena i pro veřejnost. Nyní je vše ve fázi příprav, domluvy partnerů a budovy.
 
Zatím se podařilo během 45-denní kampaně na portálu hithit vybrat na projekt sdíleného bydlení Symbios 103 603 Kč. Ruku k dílu přiložila i Sedmá generace prostřednictvím 3 předplatných. Projekt si klade za cíl dát dohromady do bytu o velikosti 2+1 vždy mladého člověka odcházejícího z dětského domova se studentem vybraných oborů Masarykovy univerzity. Pokud se zadaří rozjet 4 pilotní byty, může se nechat postavit celý bytový dům. Inspiraci realizátoři projektu našli ve Vídni, kde sdílené bydlení bezdomovců a studentů vídeňské univerzity již několikátým rokem funguje. Zároveň bude mít Symbios snahu zajistit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů zaměstnání a v případě zájmu i další vzdělávání.
 
Aktuality můžete sledovat zde: https://www.facebook.com/SymbiosBrno , kontaktní osoba: Petra Bernatíková (bernatik@fss.muni.cz).
Další informace přineseme v některém z příštích čísel 7.G. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.