Sympózium Poetika živého světa

2. března 2013 /

Jak je možné rozvinout společnost, která do svého středu staví prospěch a bohatství nejenom lidí, ale života jako celku? A co to může znamenat pro naši etiku, hospodářství, pro naše právo? Co jsou to ,společné statky‘?

Jestli se chcete nad těmito a podobnými otázkami zamyslet, můžete přijít 12. března do pražského Divadlo Kampa. Na celodenním mezinárodním sympóziu Poetika živého světa budou u příležitosti vydání českého překladu knihy ekologického filosofa Davida Abrama Kouzlo smyslů – vnímání a jazyk ve více než lidském světě (DharmaGaia) kromě autora diskutovat německý filosof Andreas Weber, protagonistky umění sociální plastiky Hildegarda Kurt a Shelley Sacks, propagátor biomedicíny Marco Bischof, filosof vědy Ivan M. Havel a filosof Miroslav Petříček. Pořádá PILGRIM ve spolupráci s thinkOYA.

Sympózium proběhne mezi 9–20 hodinou. Více informací se dozvíte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.