Vychází čtverka 7.G: Eko-sex je náš

28. srpna 2012 /
foto: Martin Sach

V právě vycházejícím čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Jak se milovat a neničit planetu? Měla by ochrana přírody využívat pornografii? Můžeme se obejít bez energetických sítí? Jakou ideologii péče o životní prostředí nastavilo MŽP? Dusíme recyklaci? Fungují britské uhlíkové pětiletky? O kolik ubylo včel? Dala nám konference Rio+20 „solidní základ, na kterém můžeme stavět“? Jak policie zakroutila krkem squatterské kytaře? V čem tkví příčiny havárie ve Fukušimě? Proč podle Naomi Aldortové žijeme ve společnosti, která podceňuje děti? A proč je dobré zatančit osamělým stromům na horizontu?

Hlavní téma čísla Eko-sex je náš pojednává o environmentálních důsledcích sexuálního průmyslu, nové ekosexuální identitě či erotických aktivitách zaměřených ve prospěch přírody. Ptáme se též, nakolik je bezpečná hormonální antikoncepce a jak vypadá umělecky zachycená nahota v přírodě. Následují články o absurdní podpoře spaloven, energetické soběstačnosti domů, obcí či regionů, přínosu ubývajících (divokých) včel, nerozumných krocích Chalupova ministerstva zdravého rozumu či o prozíravém vegetarismu Přemysla Pittra. Kromě rodinné terapeutky Naomi Aldortové jsme hovořili s členkou britské Komise pro změny klimatu Julií Kingovou a polskou filosofkou Anitou Ganowicz-Bączykovou. Nechybějí ani úvahy nad ekologickým odkazem Jana Patočky nebo významem ovocných stromů u cestyrecenze knihy O přírodě s láskou, filmového dokumentu Nalezeni na ztraceném či televizního cyklu proStory. Vydání doplňují pravidelné sloupky Mediana, Před Sedmou generací, Společenský kompost, Ekologický kompost, Rio+20 Bedřicha Moldana či přehled nových knih v Librariu

Seznam všech článků čísla najdete tady. Pokud si chcete čtverku zakoupit, můžete využít jednu z možností předplatného, nebo si ji vyhledat na jednom z prodejních míst. Za čtenářský zájem vám mockrát děkujeme. 

Inspirativní čtení přeje redakce 7.G 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.