Vychází druhé číslo 7.G

20. dubna 2012 /

V druhém letošním čísle Sedmé generace, nazvaném Sdílím, tedy jsem?, se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co a kdo se dnes dá sdílet? Blíží se nová éra industrializace Arktidy? Je land grabbing novou vlnou kolonialismu? Jak občanští aktivisté ne/využívají online sociální sítě? Hrozí nám války o vodu? Když se kácí les, je čas volby? Kdo byl ekologickým ombudsmanem 80. let? Opomíjejí divadla zásadní konflikty? Jaké eko-písně hraje Inventář kabinetu Hrůzy? Porazí solární Davidové fosilní Goliáše? Jaký je filosofický význam současné ekologické krize? Čím potěší Chrám plný květů?

Mimo delší články Sedmá generace nabízí i pravidelné sloupky Mediana, Terrapie, Před 7.G, Ekologický kompost, knižní anotace Libraria nebo seriál Rio+20, v němž Bedřich Moldan zachycuje průběh příprav stejnojmenné konference OSN o udržitelném rozvoji.

Anotace všech textů naleznete tady.

Podnětnou četbu přeje a na ohlasy se těší redakce Sedmé generace. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.