Vychází jednička 7.G: Městská divočina

20. února 2015 /
foto: Andrej Nechaj

V novém čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Čím děsí a provokuje městská divočina? Co je to urban exploration? Jak vypadají zdivočelé parky? Pomůžou městům územní povolenky? Lze žít bez ekostopy? Čím máme rozdělávat oheň? Jaké poklady se skrývají v Litovelském Pomoraví? Oč jde v kauze Klinika? Proč Dánům voní větrníky? Kolik procent divočiny sneseme? Jak se oblékat férově? Máme se naučit řeč masožravců? Je tahle Země pro kapitalisty? Jak vypadá poklidná nerůstová revoluce? Projdeme touto krizí? 

V hlavním tématu zkoumáme zákoutí takzvané městské či nové divočiny, včetně jejích zvířecích i lidských obyvatel. Za Prahou, plnou zarostlých krás, jsme též navštívili asketu Miru Ahimsu, který se snaží žít bez negativních dopadů na přírodu. Dále se dělíme o dobré zkušenosti dánské energetiky, tipy na ekologické rozdělávání ohně nebo zážitky z Litovelského Pomoraví. Dozvíte se též, kde se vyrábí fair trade oblečení, jak se žije v kyjevské Jámě,  nebo proč podle Naomi Kleinové tato Země není pro kapitalistyNechybí ani dobré zprávy z Terrapie, ohlédnutí Před 7.G nebo průvodce Občanský kalendář

Přinášíme i minule avizované na pokračování rozhovoru s psychiatrem Stanislavem Grofem, v němž mimo jiné čteme: „A my dnes skutečně soutěžíme se Stvořením — vytváříme filmy v 3D technologii s holofonickým zvukem, takže nám to poskytuje pocit, jako kdybychom se nacházeli na úrovni stvořitelů. Díváte se na iPhone a vidíte, co se děje ve světě a můžete komunikovat s kýmkoli po světě. Je to svého druhu pseudospirituální svět. Je to velmi pokročilá technologie, která nás však zároveň odvádí od skutečného duchovního hledání.“

Seznam všech článků čísla najdete tady. Ve fotogaleriích můžete shlédnout výběr nejzajímavějších snímků městské divočiny ze čtenářské soutěže – všem jejím účastníkům a účastnicím mockrát děkujeme! -, dále pozoruhodnou krajinu Litovelského Pomoraví objektivem Jakuba Jirků  a též Jakubovy momentky z návštěvy Miry Ahimsy.  

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Pozoruhodné toulky městskou i jinou divočinou přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.