Vychází nová 7.G: Слава Україні!

28. dubna 2022 /
foto: Jana Kloučková Kudrnová
Přežije Ukrajina? Hrozí nám jaderné nebezpečí? Pomáháme dost? Co dál, klimahnutí? I ta tráva mléko dává? Menstruace bez odpadu? Patří vlci na Kokořínsko? Kdo chrání mořské želvy? Co dělat s invazivní krasavicí? Jak zachránit bezobaly? Je udržitelné normální? Jak na enviro-výchovu? Znamenají stromy svět? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu letošní dvojky zohledňujeme různé aspekty ruské vojenské agrese vůči Ukrajině. Rozebíráme stav ruské armády, dopady války na přírodu, potenciál jaderných rizik, důsledky na energetickou politiku, reakci domácí politické scény nebo velkých módních značek, neopomíjíme ani informační rozměr nebo pomoc ukrajinským uprchlíkům v Praze i Brně.

Nežijeme však jen válkou. Marek Soška se vypravil na Kokořínsko za vlky a chovateli, s Karolínou Kupkovou podruhé míříme do bezobalových obchodů, Mariana Arkai vás provede rostlinnými alternativami mléčných výrobků a Renata Placková poradí, jak zatočit s invazivní krasavicí lupinou mnoholistou. V seriálech představíme menstruační eko-pomůcky, šest klíčů Klimavize a pozoruhodný příběh ochránkyně mořských želv Hana Svobodové.

Mimo ní hovoříme s biologem Maksymem Gavryljukem, jaderným fyzikem Martinem Venhartem, herečkou a modelkou Olgou Plojhar Bursíkovou a expertem na environmentální vzdělávání Janem Činčerou.

Kulturní zahradě tentokrát hodnotíme knihy Stromy znamenají svět od Richarda Powerse a Ani na to nemyslete od George Marshalla a dokumentární film Lianga Zhaoa Co jsme to udělali?

A ani v tomto vydání nechybí pravidelné sloupky a rubriky: feministická La Lupa, pozitivní Terrapie, dokumentární Nedej se! či přehledy důležitých knih, eko-událostí, vašich ohlasů a budoucích akcí.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Alza.cz, Floowie.com nebo eBux.cz. Všechny informace o předplatném 7.G najdete tady. Děkujeme vám za podporu.

Vítězný mír Ukrajině i nám přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2023 vychází v 2. polovině června.