Vychází nová 7.G: Já, rostlina

24. dubna 2013 /

Právě vychází druhé letošní číslo Sedmé generace, v němž se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky:

Co rostliny cítí a jaká jejich práva máme uznat? Můžeme se rostlinou stát? Proč podle veganfightera Jana Müllera nejdou dohromady ekoaktivismus a pojídání masa? Bude v Olomouci stát „billboardodrap“? Na čem si pošmákli Inkové i kosmonauti? Proč je ministerstvo životního prostředí v rozkladu? Tvoří stát, veřejnost a média bermudský trojúhelník? Jak by měla vypadat výchova podle Emilie Strejčkové? Proč máme podle Vladimíra Špidly stále mířit na sever? Probíhá (r)evoluce kulturně kreativních? Co se stane, když výtvarní umělci opustí svůj mikrosvět? Jak se v příštích týdnech zaktivizovat? 

Seznam všech článků čísla najdete zde, seznam prodejních míst – ať již tištěné nebo elektronické verze Sedmé generace – je tady

Na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek než v tištěném čísle, tentokrát si můžete prohlédnout například fotoreportáže Dalibora Mlčáka, který objektivem pozoroval, jak se v Tchaj-peji totálně recykluje, mohutně třídí, moderně spaluje a protestuje proti jádru. Honza Miessler nadto obrazem i slovem přiblížil, jak se na druhé straně tchajwanského ostrova ve městě Kaohsiung těžce prosazuje cyklistika i nově postavené metro. 

Přejeme vám inspirativní četbu a těšíme se na čtenářské ohlasy. 

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.