Vychází nová 7.G: Pod zelenou střechou

29. června 2017 /
foto: Pixabay

Jak se staví svobodný dům? Eko, pasiv nebo natur? Proč byla tradiční výchova bezohledná, ale i posilující? Jak Řekové pomáhají uprchlíkům? Proč se stát limity uhelného průmyslu? Jaké tajemství skrývá Mauricius? Co se naučíme ze soap oper? Jak zkompostovat Prahu? Co (ne)víme o technice? Proč za to děti stojí? Čím vyniká Vegetariánka? Proč podle Phila Lymberyho prožíváme Farmagedon? Čím inspiruje eko-art manželů Harrisonových?

V hlavním tématu třetího letošního čísla Sedmá generace přibližuje plusy a minusy přírodních či eko-staveb: vedle úvodní sondy a závěrečných bezhypotékových rad Dominika Grohmanna si můžete přečíst reportáž Martiny Vrtělové z Vrbovců, slaměnou Odysseu Jakuba Jirků, ostrovní fotovoltaické praktikum Pavla Černého nebo pojednání Anety Ayy Hnízdilové o citlivějším přístupu k památkově chráněným stavbám. Dominika Grohmann pak připomíná, na co bychom neměli zapomínat při zařizování dětských pokojů.

Naše zahraniční reportérka Magdaléna Vaculčiaková dále zachycuje pomoc uprchlíkům v athénském komunitním centru Khora, Ivan Prouza vynáší na světlo smutné podrobnosti z mezinárodního obchodu s opicemi na Mauriciu a Radek Kubala vyzývá na souboj uhelný průmysl poškozující klima planety. Magdalena Hronová zpovídá konzultantku pražské komunitní zahrady Kokoza Soňu Valčíkovou a Lenka Kašová rozhovořila autora knihy Farmagedon Phila Lymberyho.

V Kulturní zahradě představuje kunsthistorik Jiří Zemánek eko-artové projekty manželů Harrisonových. Na recenzních stranách kritizují Renata Svobodová se Simonou Horkou film Putování tučňáků: Volání oceánu, Tereza Šimůnková naopak vyzdvihuje román Vegetariánka, Jana Létalová Fenomén techniky Josefa Šmajse a Dominika Grohmann knihu Děti za to stojí!

Pokračujeme též v seriálech o médiích (Jan Miessler si tentokrát rozebírá informování o životním prostředí) a tradičním životním stylu – Veronika Kicková přibližuje výchovu dětí a dospívání. Další díly přináší ibioastrolog Bedřich Vypera (Slunce i ostatní hvězdy budou svítit jako loni!), filosof Josef Šmajs, pojednávající o biotické technice, i Vlčice Martina Vrtělová, obhajující sledování soap oper. Vydání opět doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Skvělé léto přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.