Vychází nové číslo 7.G: Geoinženýrství

23. dubna 2015 /
foto: Neil Hall

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co je to geoinženýrství? Je Země nekonečně odolná, nebo nadmíru křehká? Co chtějí neo-environmentalisté? Kde narazíme na sněženky a bobry? Jak si udržet zahrádku po celý rok? Oč jde ve sporu o limity těžby? Proč bychom si měli střihnout půst? V čem spočívá pomalá žurnalistika? Kam zmizelo globální oteplování? Proč kouření škodí Zemi? Čím inspiruje Josef Vavroušek? Čeho mají v Berlíně dost? Jak by mohla vypadat Ústava ZeměJak jsou na tom ptáciZ čeho pramení environmentální zlo

V hlavním tématu čísla přibližujeme fenomén geoinženýrství, které se snaží čelit environmentálním výzvám technologickými řešeními. Všimneme si jeho dlouhé tradice, souvislosti s neo-environmentalisty a Kateřina Rezková v tomto kontextu přiblíží několik zajímavých knih o Zemi. Na návštěvu se vydáváme do CHKO Poodří a protestujícího Berlína, připomínáme 20. výročí úmrtí Josefa Vavrouška, hovoříme s ornitologem Karlem Hudcem a členem polské zvířecko-právní organizace Otevřete Klece Pawlem Rawickim. Dále představujeme komunitní energetiku, pomalou žurnalistiku, návrh Ústavy Země, takzvanou klimatickou přestávku, negativa tabákového průmyslu, pozitiva půstu, pěstování microgreens či přírodního stavitelství. V recenzích jsme si pak posvítili na filmové dokumenty Cowspiracy a ThuleTuvalu. Samozřejmě nechybí ani pravidelné rubriky Terrapie, Librarium, Před 7.G a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete tady. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Jarní rozlet i rozkvět vám přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.