Vychází nové číslo: Memento naturae

24. června 2015 /
foto: archív TEREZY

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč ne/chodíme do přírody? Jak zařídit, aby děti chodily ven? Co znamená žít lokálně? Jak třídíme bioodpad? Proč blokovat neonacisty? Podléháme mediatizaci? Jak se v Holandsku pěstuje a nakupuje? Co vzejde ze spojení environmentalismu a novopohanství? Co nastalo po Farmě zvířat? Čím prospívá paření her? Proč včelařit přírodně? V čem nám pomůže volný trh?

Letošní třetí číslo zčásti zasvěcujeme ne/chuti ke kontaktu s přírodou — mimo jiné o ní hovoříme s ekopsychologem Janem Krajhanzlem a hudebníkem Tomášem Vtípilem, sledujeme vztah mezi dětstvím v přírodě a ochranou přírody v dospělosti a zprostředkováváme zkušenost Michaely Šebetovské nebo našich čtenářek a čtenářů. V seriálech sondujeme norské šelmy, kompostování a třídění bioodpadu obcemi, včelí underground, mediatizaci nebo slovenský biomasakr. Dále přibližujeme rumunské aktivisty, iniciativu Brno blokuje, nakupování potravin v Nizozemí, novopohanský environmentalismus nebo přínos počítačových her. Dočkáte se i rozhovoru se slovenským ochranářem Jurajem Lukáčem, recenzí filmů Causa Carnivora Night Moves nebo knih Tržní farma Divoká příroda Prahy. Vše jako obvykle doplňujeme sloupky Ekologický kompost, Terrapie, Před 7.G, Librarium a servisním Občanským kalendářem.

Na webu k číslu přidáváme čtyři fotogalerie: Johana Drlíková nafotila demonstraci Brno blokuje, Lesoochranářské sdružení VLK slovenský biomasakr, Michaela Šebetovská karpatskou přírodu a účastníci norské výpravy pátrání po tamějších šelmách        

Seznam všech článků čísla najdete tady. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Nezapomenutelné léto vám přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.