Vyrobeno v Dagenhamu

21. září 2015 /

Promítání britského snímku Vyrobeno v Dagenhamu, zakládajícího se na skutečných událostech, kdy se v roce 1968 zaměstnankyně Fordu vzbouřily a požadovaly stejné platy jako muži. Film poutavě zachycuje atmosféru boje za rovnoprávnost v šedesátých letech 20. století. Promítání předchází krátká beseda na téma nerovného odměňování žen a mužů v současnosti. Bude možné diskutovat s odborníky a odbornicemi z Kanceláře veřejného ochránce práv a Genderového informačního centra NORA. Více informací zde.

Promítání proběhne v brněnské Moravské zemské knihovně 21. září 2015 od 18h. Vstup zdarma. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.