Vyšlo čtvrté číslo 7.G

19. srpna 2011 /

Hlavní téma čtvrtého čísla mělo připomenout sto let od prvních pokusů o vyhlášení přírodního parku Šumava. Během jeho tvorby nabraly šumavské události na spádu, takže se vedle shrnutí letošního dění kolem Národního parku Šumava a polemiky Mojmíra Vlašína s Radomírem Mrkvou dočtete i reportáž z blokády Na Ztraceném.

V čtverce se dále dozvíte, jak v posledních patnácti letech hlasovali tuzemští poslanci a poslankyně o životním prostředí, co vše vás čeká na zeleně-psychologické pouti Ralpha Metznera, proč mohou jemné akce vést k zázračným výsledkům nebo proč jsou podle Mary Mellorové peníze příliš důležité, než aby byly ponechány trhu. Doporučujeme i reportáž z první brněnské lesní školky Sýkorka nebo recenzi románu Olgy Tokarczukové Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Na otázky závěrečného rozhovoru tentokrát odpovídala mírně optimistická aktivistka Ľubica Trubíniová. 

Přehled všech článků čísla najdete tady

Kvízové otázky jsme tentokrát zaměřili opět na hlavní téma čísla, tedy na národní parky. Tři vylosované úspěšné kvízaře odměníme ročním předplatným Sedmé generace. Nuže, kvízujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.