Zvědaví a znepokojení: minifestival 7.G

30. září 2015 /

Od pondělí do středy 12.—14. října proběhne v Brně dokumentární minifestival Sedmé generace, na nějž vás všechny srdečně zveme. Sdílet akci na Facebooku můžete zde, děkujeme. 

This Changes Everything
(režie Avi Lewis, USA 2015, 89 minut)

Kdy a kde:
pondělí 12. 10. 2015, 18:00, Aula FSS MU, Joštova 10, Brno

Hosté:
Jakub Patočka – šéfredaktor Deníku Referendum
Vojtěch Kotecký – analytik Glopolisu

O filmu:
Česká premiéra filmu This Changes Everything, natočeného podle stejnojmenné knihy Naomi Kleinové. „Poslední kniha Naomi Kleinové přichází s pozoruhodnými argumenty, ale také se zbytečným polarizováním světa na kapitalisty a ty druhé. (…) Kleinová na konci devadesátých let vydala svoji první knihu Bez loga a rázem se stala globální mluvčí kosmopolitní, intelektuální levice. This Changes Everything je její příspěvek k ekologickému tématu — a patrně nejdiskutovanější zelená kniha minulých měsíců.“(Vojtěch Kotecký, 7.G 1/2015)

Cowspiracy
(režie Kip Andersen, Keegan Kuhn, USA 2014, 85 minut)

Kdy a kde:
úterý 13. 10. 2015, 18:45, Aula FSS, Joštova 10, Brno

Hosté:
Klára Havlová – spotřebitelská sekce Hnutí Duha

O filmu:
„Chceme o tomto destruktivním průmyslu informovat co nejvíce lidí. Ale hlavním sdělením je lidi povzbudit v tom smyslu, že opravdu mohou životnímu prostředí pomoci, ne se jen cítit bezmocně vydaní na pospas tomu, co průmysl dělá s naší planetou,“ říká režisér Kip Andersen v rozhovoru pro web The Scavenger. O jakéže zlovolné industrii jeho film Cowspiracy pojednává? Nejsou to chemičky ani těžba ropy. Původcem všeho environmentálního zla je podle autorů snímku chov zvířat. (Lucie Sovová, 7.G 2/2015)

Jáma
(režie Jiří Stejskal, ČR 2014, 84 minut)

Kdy a kde:
středa 14. 10. 2015, 18:45, posluchárna FSS MU, Joštova 10, Brno

Hosté:
Jiří Stejskal – režisér filmu
Zbyněk Ulčák – krajinný ekolog, FSS MU
Tomáš Háček – hudba k filmu

O filmu:
„Film zachycuje život obyčejných lidí, velmi odlišných od virtuálního světa reklamních poutačů, televizních show a soap-oper kolotajícího vůkol. Režisér většinou vypráví a ilustruje. Nepokládá všetečné otázky, nechává postavy, aby se samy otevřely. Neřeší soudní spory ani souvislosti s Majdanem a ukrajinským porevolučním děním. Film tak jistě není objektivní, neukazuje pohled z druhé strany. Je vyprávěn z jámy. A to je vlastně vcelku dobrá perspektiva.“(Jakub Jirků, 7.G 1/2015)

Vstupné na všechny filmy je dobrovolné.

Koná se za podpory Nadace Veronica programu Společně pro Brno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.