Agroekologie: farmář ve středu rozhodovacích procesů

foto: Peter Lengyel. Rumunsko.
Sedmá generace 4/2021
Sedmá generace 4/2021
Agroekologie: farmář ve středu rozhodovacích procesů
Loading
/

Ztráta biodiverzity, uhlíkové emise, dopady na zdraví i neférová ekonomika jsou jen některé z negativních projevů intenzivních zemědělských praktik. Klíčovou roli v proměně zemědělské krajiny trpící erozí a suchem a v přechodu k udržitelnějšímu a spravedlivějšímu systému produkce a distribuce potravin by podle Evropské komise a Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů (FAO) měla sehrát agroekologie. S tímto pojmem se u nás setkáme jen zřídka, přestože se jako studijní obor vyučuje na několika tuzemských univerzitách. Co tedy znamená, jaká východiska přináší a čím může současné zemědělské postupy obohatit?

 

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (4/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.