Co o lesích a vodě věděl už Kryštof Kolumbus

31. října 2021 /
Debaty
Debaty
Co o lesích a vodě věděl už Kryštof Kolumbus
Loading
/

V minulém podcastu jste mohli slyšet vše o tématu zadržování vody v zemědělské krajině a v těsné blízkosti či intravilánu obcí. Nevěnovali jsme se však lesům. Přitom právě lesy jsou pro vodní režim v krajině klíčové. O vodě a lese si v našem druhém 7.G podcastu povídáme s Tomášem Vrškou a Petrem Kupcem, kteří oba pracují pod hlavičkou Mendelovy univerzity v Brně a zároveň se aktivně věnují správě univerzitních lesů. Jak les hospodaří s vodou? Zabývají se lesáci stimulací hydrických funkcí lesa, nebo očekávají, že se v lese vyskytnou přirozeně? A co o lesích a vodě věděl už Kryštof Kolumbus? Hosty vyzpovídá redaktor 7.G a tvůrce podcastu Štěpán Jindra.

 

Tento podcast byl podpořen z projektu „Škola lesem, les školou“ financovaného Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.