Dirt park: starat se je potřeba pořád

3. června 2021 /
foto: Tereza Bálková. Zleva: Matouš, Honza, Lukáš, Ota
Sedmá generace 2/2021
Sedmá generace 2/2021
Dirt park: starat se je potřeba pořád
/

S klukama se potkávám na dirt parku v líšeňské Rokli. Je neděle dopoledne a v Brně jde o jeden z prvních slunečných dnů po zimě. Většinu návštěvníků Rokle tvoří rodiny s dětmi, mířící na hřiště nacházející se v těsné blízkosti dirt parku. I přes tuto zjevnou blízkost ale tato dvě místa působí každé jako z jiného světa. Víceúčelové hřiště zaplňují herní prvky, ohraničené plochy s pískem a dřevěné lavičky. Dirt park na první pohled připomíná opuštěné staveniště. Až na to, že opuštěné vůbec není. Při pozornějším pohledu zahlédnu mezi kopci hlíny míhající se postavičky na kole…

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (2/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.