Hledat pomoc na nebesích

26. února 2021 /
foto: Josh Gordon
Sedmá generace 6/2020
Sedmá generace 6/2020
Hledat pomoc na nebesích
Loading
/

Řekne-li se vesmírný výzkum, asi nás na prvním místě nenapadne, že by jakkoli přispíval k řešení environmentálních problémů. Představíme si spíše start rakety náročné na palivo doprovázený spoustou dýmu a zplodin, miliardy, které snad bylo možné využít lépe, nebo třeba tisíce tun kosmického odpadu, kterým úspěšně zaplňujeme okolí Země. Objevování vesmíru s sebou však neslo a nadále nese také pozitiva — a to nejen pro lidi, ale i pro planetu.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (6/2020).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.