Kataklyzma aneb Když se věci rozpadají

18. ledna 2021 / ,
foto: NASA. Exploze supernovy. Kataklyzma je kosmický proces, který v průběhu času rozkládá struktury.
Sedmá generace 6/2020
Sedmá generace 6/2020
Kataklyzma aneb Když se věci rozpadají
Loading
/

Stephan Martin je americký astronom, lektor, spisovatel, učitel a psychoterapeut, který víc než dvacet let vyučuje astronomii a fyziku na univerzitách a ve vzdělávacích centrech po celých Spojených státech; velmi aktivně prosazuje interdisciplinární přístupy ke zkoumání vesmíru. V češtině vyšla Martinova pozoruhodná kniha Kosmické rozhovory (Malvern 2016) a v roce 2019 uspořádal spolek PILGRIM — Potulná univerzita přírody se Stephanem Martinem seminář Žít kosmický život — kosmologie jako cesta transformace v Beskydech na Gruni na chatě Švarná Hanka (viz potulnauniverzita.cz). K této příležitosti vydal PILGRIM Martinovu publikaci Žít kosmický život / Úvahy o kosmu, každodenním životě a osobní zkušenosti, z níž zde přinášíme ukázku.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (6/2020).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.