Kosení jako návrat k procítěnějšímu životu

29. září 2021 /
foto: Mariana Arkai
Sedmá generace 4/2021
Sedmá generace 4/2021
Kosení jako návrat k procítěnějšímu životu
Loading
/

Pramen síly se sbírá nejprve v náznacích, s počínajícím rozbřeskem však čiře prýští ven. Nová krev se vlévá do žil a kořenů, vystupuje z půdy a prochází pohybem skrze ostří kosy zpět pod povrch. Osvěžující vzduch prosycený vlhkostí a rozjitřená energie nutí dýchat zhluboka, plnými doušky nabírat životodárné umění zpěvu v souznění s krajinou. Esence země v jistotě, vody v rose a mracích, ohně ve slunci, vzduchu v poryvech větru a éteru v duši jsou v jedné chvíli tak blízko sebe, až se hranice mezi nimi stírají. Teprve tehdy lze cítit pronikavou krásu zrodu dne.

 

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (4/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.