Na Bahně

Na Bahně: náves, která budí pozornost

1. července 2021 /
foto: Veronika Charvátová. Na Bahně
Sedmá generace 3/2021
Sedmá generace 3/2021
Na Bahně: náves, která budí pozornost
Loading
/

Přijíždím na okraj Brna do Modřic, odkud je můj cíl vzdálený jen deset minut cesty autobusem, tedy zhruba deset kilometrů směrem na jih. Vystupuji v malé obci Bratčice, v níž bydlí přes sedm set obyvatel, přesto se těší nemalému zájmu místních i přespolních. Podařil se jim tu totiž inspirativní počin — projekt Na Bahně. Tak v Bratčicích označují místo, kde se dříve nacházela stará zanesená požární nádrž. Namísto její opravy se ale místní rozhodli pro zásadní proměnu celého prostoru.

 

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (3/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.