Vrbovna v Jevišovce: kus historie i jedinečné přírody

29. září 2021 /
foto: foto: Veronika Charvátová
Sedmá generace 4/2021
Sedmá generace 4/2021
Vrbovna v Jevišovce: kus historie i jedinečné přírody
Loading
/

Za vodní nádrží Nové Mlýny, u soutoku řeky Dyje a Jevišovky u hranic s Rakouskem, se nachází malá obec a v ní velká vrbovna. Ano, takto by mohla začínat pohádka. Avšak kromě pohádkových kulis, které zde příroda s pomocí člověka vykouzlila, jde o zcela reálný příběh, v němž člověk neporazí přírodu, ale hledá s ní co nejlepší kompromis. Mířím do obce Jevišovka na Břeclavsku, kde revitalizace staré vrbovny a vybudování přilehlých mokřadů pomáhá nejen proti lokálním záplavám, ale vyhovuje také ohroženým druhům, turistům a sportovcům.

 

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (4/2021).

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/predplatne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.