Za požáry na Sibiři mohou lidé

5. srpna 2020 /
foto: Anton Voronkov, Greenpeace. Požáry v tajze sibiřského Krasnojarského kraje
Sedmá generace 2/2020
Sedmá generace 2/2020
Za požáry na Sibiři mohou lidé
/

Od června do září loňského roku shořelo na Sibiři území o rozloze Belgie, tedy 4,3 milionu hektarů, za celý rok pak podle údajů ekologických organizací více než 13 milionů hektarů, tedy přibližně celé Řecko. Ruská federace vyčíslila škody na 100 milionů dolarů. Hořelo v jednatřiceti oblastech, například i na nejvzdálenějším poloostrově Kamčatka. Jako v jiných lesích, i tady jsou samovolné požáry vcelku normální záležitostí. Jenže konkrétně v Rusku založí podle organizace Greenpeace devět z deseti člověk. Rozsah požárů v roce 2019 tak z běžného úkazu přerostl v katastrofu.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace (2/2020).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.