7.G v roce 2018: témata, rubriky, autoři

31. ledna 2018 /
foto: Magdalena Hronová. Kosí zob.

Co připravujeme do prvního letošního čísla 7.G a do ročníku 2018?

Do 27. ročníku vstoupí Sedmá generace číslem věnovaným soudobému plastocénu a bezobalové protiofenzívě, najdete v něm ale i texty o kalamitním stavu našich lesů, přírodním parku Drahaň-Troja, povolební situaci, minimalismu nebo hlubších příčinách změny klimatu. Hovoříme mimo jiné s biologem Janem Šobotníkem, přiblížíme dokumenty Dějiny neposlušnostiKrajinou domova a Archa světel a stínů, stejně jako knihu Petera Wohllebena Slyšíš, jak mluví stromy

V jedničce i dalších číslech letošního ročníku na vás čeká řada autorských stálic: Zuzana Vlasatá obnovuje pozitivní Terrapii, Martina Vrtělová pokračuje v genderové LaLupě a Bedřich Vypera v Hvězdných bioastrologických rozhovorech. Ze slovenské samoty se nám bude nadále ozývat Veronika Kicková, ze všech kontinentů Magdaléna Vaculčiaková, mezi/národní rozhovory povede Veronika Gregušová, šetrnější spotřebou vás provede Dominik Grohmann, mediálním labyrintem Jan Miessler, knižními novinkami Renata Svobodová a akcemi všeho druhu Simona Horká. Tematicky přiblížíme – ať již v reportážích, rozhovorech či investigacích – například rozmach monokultur, vývoj hromadné dopravy, stav zdejších národních parků nebo vztah mezi ochranou přírody a nacionalismem. A po deseti letech se též konečně můžete těšit na nové webové stránky, přizpůsobené technologickému vývoji.

Děkujeme vám za čtenářskou důvěru. Prozatím si můžete dočítat články z minulého čísla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.