Editorial

20. února 2014 /

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

před rokem jsem na tomto místě připomínal citát Táni Fischerové „Ano, jsem idealistka, protože bez ideálu se přece nemůžete ráno ani probudit.“ a přál vám čilá ranní probouzení. Co si budeme namlouvat, zejména v zimě to jde pěkně ztuha, ideál neideál. Už ale svítá na jarní časy, taky to cítíte v kostech?

Pro letošní, již 23. ročník Sedmé generace jsme připravili jen dvě drobné změny: na následující straně budeme publikovat vaše čtenářské ohlasy, ať už k nám přijdou poštou, e-mailem, přes webové stránky nebo Facebook; za nimi leží nově vyvedený Ekologický kompost neboli přehled důležitých environmentálních událostí posledních dvou měsíců. Jinak zůstáváme graficky i strukturně při starém, včetně seriálů Zelené srdce, Kurz mediální sebeobrany, Moravská příroda či eko-inspirací z Dolního Rakouska. To nemá znamenat, že jsme usnuli na (neexistujících) vavřínech a chceme vám letos vykroužit suchopárnou povinnou jízdu. Posuďte z tohoto čísla sami: doufám, že rozhovory s Janem Svatošem a Miroslavem Patrikem, respektive reportáže z manilského slumu, ugandského venkova, eko-květinářství Efemér či sympozia Poetika živého světa vás přesvědčí o opaku. Pokud vás četba letošní jedničky inspiruje k předplatnému, vězte, že vám k němu můžeme přibalit novou knihu naší dlouholeté přispěvatelky Nadi Johanisové Ekonomičtí disidenti. Pokud byste si nás chtěli kupovat po kouscích, na stránce sedmagenerace.cz/kde-koupite najdete zhruba sto nových prodejních míst v síti trafik Mediaprint & Kapa.

Na závěr bych moc rád poděkoval více než stovce dárců a dárkyň, kteří na serveru hithit.cz podpořili sbírku Pošlete Zuzku k ledu. Zároveň připomínám, že na antarktickou výpravu za ochránci velryb Sea Shepherd můžete naší reportérce Zuzaně Vlasaté přispět do 5. března. Na oplátku nabízíme — samozřejmě kromě dobrého pocitu — například pohled z dálav, reportážní e-knihu, velrybí tričko nebo exkluzívní večeři se Zuzanou.

Smělé plány přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.