Editorial

21. června 2018 /
foto: Daniel Jensen

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

kritice lesních, polních nebo kulturních monokultur se v Sedmé generaci věnujeme už čtvrt století. Leckoho by mohlo napadnout okřídlené „je to marný, je to marný, je to marný“, možná už je ale současné sucho, ticho a prázdno natolik alarmující, že s tím konečně začneme něco dělat. Alespoň v lesích už se k tomu schyluje.

Moc nadějně naopak nevypadá vývoj naší národní monokultury. Xenofobní hysterie posledních let sice ve výzkumech veřejného mínění mírně polevuje, zato se institucionálně usazuje, vizte například šikanování cizinců Odborem azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Zdá se také, že kdokoli kdy podpořil přijetí byť jen jednoho uprchlíčete, nesmí být nikdy zvolen ani do zastupitelstva Horní Dolní, o ministerském křesle nemluvě. T. G. M, letos tolik výročně vzývaný, by zaplakal. Jak totiž v článku Nic než národ? v Babylonu poznamenal politolog Josef Mlejnek jr., „soužití různých národů, kultur i náboženství je sice potenciálně konfliktní, leč zároveň pouze ono přináší též pozitivní jiskření, které všechny zúčastněné posouvá někam dál. (…) Aby se český národ vůbec mohl dále rozvíjet, potřebuje k tomu multikulturní, nikoliv uniformní a unifikované prostředí.“

Na závěr vám chci poděkovat za návštěvu nového 7.G webu a připomenout, že si nás můžete koupit v desítkách dalších měst — seznam najdete na sedmagenerace.cz/kde-koupite-trafiky.

Přeji vám rozmanité léto

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.