Editorial

23. srpna 2018 /
foto: foto: Gabriel

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

toto číslo má tři poznávací znamení: hmyz, děti a rozhovory. Chceme jimi naznačit, že bychom měli myslet na naše hmyzí bližní, vychovávat děti v rytmu přírody a vstřícně spolu mluvit.

O mizení hmyzích populací se dozvídáme i z hlavních médií, takže už se nemůžeme vymlouvat, že jsme netušili, co činíme. Vedle příčin úbytku hmyzu a tipů na jeho předcházení se Štěpán Jindra s láskou věnuje i našemu „miláčkovi“ klíštěti a Renata Svobodová zjišťuje, kdy se hmyz stane pravidelnou součástí místního jídelníčku.

Výchovu a vzdělávání dětí přibližujeme též v několika textech: Marie Drahoňovská se vydala na zelený tábor do severoitalské Monzy, Veronika Kicková se ohlíží za domácí výchovou svých dětí a Hana Doležalová rekapituluje necelé desetiletí od vzniku první tuzemské lesní školky. Letí to, co?

Vedle rozhovorů s entomologem Lukášem Čížkem a ekopedagožkou Justinou Danišovou jsme hovořili i s básnířkou Magdalénou Šipkou a hudebníkem Tomášem Klusem. Ten podporuje kampaň Zachraňme lesy, vydává novou desku Spolu a nechce se pasivně smířit s životem v Babišově.

Mockrát vám děkujeme za čtenářskou přízeň, budeme ji v časech přiškrcování neziskového sektoru potřebovat. Připomínám, že k předplatnému nově nabízíme Deník do divočiny od vzdělávacího centra TEREZA a recy utěrku od Bagy design. A nezapomeňte také, že průběžně vylepšujeme náš nový web.

Hodně hmyzu a vstřícnosti přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.