Editorial

22. února 2018 /
foto: Adnovak

Vítejte ve 27. ročníku Sedmé generace a držte se — všeho dobrého, co máte a znáte.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

ano, bezodpadové obchody rostou jako houby po dešti, ale ne, nestačí to — (nejen) plastového odpadu každoročně přibývá. Ano, zažíváme nejhorší lesní kalamitu za poslední staletí, ale ne, všechno rozhodně nemůžeme svést na kůrovce. Ano, Česká televize a Český rozhlas dělají chyby, ale ne, ale ne, jejich komerční konkurenti nehájí veřejný zájem lépe. Ano, minimalisticky si vyčistěme stůl, byt i hlavu, ale ne, dobrovolná skromnost spočívá i v něčem jiném. Ano, v prezidentských volbách jsme prohráli, nešlo o žádnou „nevýhru“, ale ne, tato země je i naše, a bojujme tudíž o každý centimetr veřejného prostoru. Ano, za změnou klimatu může imperativ ekonomického růstu a technologická arogance, ale ne, naše malé neviditelné činy neradno podceňovat. Ano, na sedmogenerační stránky se po čase vracejí Vojtěch Pelikán a Zuzana Vlasatá se svou Terrapií, a ne, ještě nejsme bezobaloví — alespoň tedy v papíru. Ano, zvýšili jsme cenu čísla ve volném prodeji z 69 na 77 korun, ale ne, cena předplatného zůstává i sedmým rokem stejná. A ano, vyhověli jsme vašim přáním a zvětšili písmo, ale ne, i méně slovy chceme i o přírodě, životním prostředí i naší době sdělovat to podstatné.

Vítejte ve 27. ročníku Sedmé generace a držte se — všeho dobrého, co máte a znáte.

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.