Na rekultivaci se většinou díváme jako na něco pozitivního. Na proces, kterým napravujeme destruktivní zásah do krajiny. Po kterém v krajině zůstane prvek, možná odlišný, ale podobné hodnoty jako před zásahem. Je to v podstatě technický pohled, který má své limity. Týká se to především kamenolomů, po nichž nakonec může zůstat něco rozhodně nepůvodního, ale zároveň nabízejícího zcela novou hodnotu. Domnívám se, že právě v takových případech by měl proces rekultivace zahrnovat více invence než pouhé zasypání vytěženého prostoru. Vedle jednoho takového příkladu jsem vyrostl a jeho příběh vám chci nyní vyprávět.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na
www.sedmagenerace.cz/obchod.
Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře.
Kupte si jen tento článek za 22 korun.
Děkujeme za jakoukoli formu podpory.
Jednorázový nákup článku
Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.
Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.
Napsat komentář