Nová 7.G: Soběstačnost?

1. března 2019 /
foto: Lesomil a Beky

Jaké je to žít soběstačně na samotě u lesa v Orlických horách? Jsou samozásobitelství a soběstačnost dobrou cestou a mají smysl? Jak se v České republice daří malochovům hospodářských zvířat? Začneme lépe pečovat o ornou půdu, jejíž kvalita se stále zhoršuje? Co musí udělat pěstitelé, aby získali životaschopná osiva? Co životní prostředí a pokojové rostliny? Kdo nejlépe zachraňuje velryby?

V tématu prvního čísla 28. ročníku se Sedmá generace věnuje výhodám a rizikům soběstačného životního stylu. V hlavních článcích se zaměřujeme na to, jaké to je žít na soběstačné samotě u lesav Orlických horách, o mnohdy drsných zkušenostech soběstačného života Veroniky Kickové, potravinové soběstačnosti s Janem Valeškou, či malochovech zvířat. Nechybí ani texty o pěstování pokojových rostlinvýzkumech veřejného míněníúbytku úrodné půdyumírajících jesenických lesích či o rozdílných přístupech k ochraně velryb.

Přibližujeme též fungování informačního zákona či klíčení semen. Hovoříme s ekozemědělským expertem Radomilem Hradilem nebo s etno-folkovou hudebnicí Veronikou Kickovou. V recenzích se pak věnujeme filmu Stávání se zvířetem či knihám Můj první les a Konec lidské evoluce.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst.

Jarní probuzení přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.