Ozvěny Ekofilmu

31. října 2017 - 2. listopadu 2017 /

Kdy: 31. 10.—2. 11. 2017, od 18 hodin
Kde: Aula FSS MU, Joštova 10, Brno

 

Unikly vám na Ekofilmu dokumenty, na které byste se rádi podívali? 7.G přináší jak oceněné Palčivé téma a Nesmrtelný les, tak aktuální snímek o lithiu Rozsypaná sůl a premiérově Živou rieku.

úterý 31. 10. Palčivé téma

(režie Luca Bonaccorsi, Itálie 2017, 49 minut)

Několik případů, kde se výroba bioenergie (energie vyráběné z organických zdrojů, jako je dřevo nebo plodiny) zvrtne a závažným způsobem poškodí přírodu.

  • Diskuze s hostem: Jan Habart, předseda CZ Biom – Českého sdružení pro biomasu


středa 1. 11. Rozsypaná sůl

režie Natalia Armienta Oikawa, Mexiko 2015, 60 minut

Bolívie vlastní solnou pláň – srdce Pačamamy – nazývanou Salar de Uyuni, která je v současnosti největší světovou zásobárnou lithia. Její zachování je klíčové pro zabraňování nárůstu globálního oteplování. Na prahu energetické změny bude celá planeta sdílet její budoucnost a osud.

  • Diskuze s hostem: Tomáš Jagoš, energetický expert Hnutí DUHA


čtvrtek 2. 11. Nesmrtelný les + Živá rieka (česká premiéra)

(režie Erik Baláž, Slovensko 2017, 52 + 52 minut)

Během několika posledních tisíciletí se evropská krajina změnila více než si dokážeme představit. Vysušili jsme mokřady, zregulovali řeky, vykáceli nebo přeměnili lesy, vyhubili velká zvířata. A přece existuje jedno místo, které se takřka nemění. Unikátní snímek oceněný v kategorii Krásy přírody propojíme s promítáním nejnovějšího třetího dílu ze série Tajomné Karpaty Živá rieka od Arolla Film.


Přihlaste se také na facebooku a pozvěte své známé.

Za podporu děkujeme Katedře environmentálních studií a Ministerstvu životního prostředí. Akce nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.