Paříž: to je ta dohoda zaslíbená

17. února 2016 /
foto: Majda Slámová (vše)

Rezolutním klepnutím předsednického kladívka ukončil v sobotu 12. prosince loňského roku francouzský ministr zahraničních věcí Laurent Fabius jednadvacátou konferenci Organizace spojených národů o změně klimatu. Nablýskaným konferenčním centrem na pařížském předměstském výstavišti Le Bourget se rozlila vlna úlevné radosti. Výskalo se, zvedaly se palce, poplácavalo se po zádech. Vůdci globálních velmocí vstoupili do lázně televizních reflektorů a svorně proklamovali historický úspěch. Už žádná Kodaň. Globální dohoda o ochraně klimatu byla uzavřena. Máme ale skutečně důvod jásat?

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.