Semínka: hybridní, nehybridní, původní?

23. června 2021 /
foto: congerdesign, Flickr.com
Vedle kvality půdy, vhodné polohy, dostatečné zálivky a slunečního svitu zajímá zahrádkáře a zahrádkářky také to, co vysévají. Málokdo ví, že Česko má ve světě pověst jednoho z nejspolehlivějších dodavatelů osiva na světě. Mimo to ale existují i komunitní semenářská společenstva, která se snaží spíše uchovat původní odrůdy, než dosáhnout zisku. Naštěstí je v Česku možné obojí.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Jeden komentář: “Semínka: hybridní, nehybridní, původní?

  1. Zdeněk napsal:

    Super článek, děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.