Vychází nová 7.G: Plastocén

26. února 2018 /
foto: Pavel Antono

První číslo 27. ročníku tematicky věnujeme soudobému plastocénu a bezobalové protiofenzívě, přečíst si můžete například o projektu Kancl bez odpadu, rozhovor s ředitelem Odboru odpadů MŽP Jaromírem Manhartem nebo se spolumajitelem bezobalového obchodu Kosí zob Mariánem Mindošem.

Dále v čísle najdete texty o minimalistickém životním stylu, objektivitě České televize, kalamitním stavu našich lesů, iniciativě My sme les, Draháňském údolí, zdejší povolební situaci nebo o hlubších příčinách změny klimatu. Recenzně přibližujeme dokumentární cykly Dějiny neposlušnosti a Krajinou domova, dokumentární film Archa světel a stínů a knihu Slyšíš, jak mluví stromy?

Ve sloupku La Lupa se Martina Valentíková tentokrát zaměřuje na platovou nerovnost mužů a žen, druhým dílem Bioastrologických ozvěn pokračuje vykutálený Bedřich Vypera, po dvou letech se vrací Terrapie Zuzany Vlasaté. Vydání jako obvykle doplňujeme rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář

Seznam všech článků čísla visí zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Vítejte ve 27. ročníku Sedmé generace a držte se — všeho dobrého, co máte a znáte.  

Redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.