Vychází nová 7.G: Sport

2. května 2019 /
foto: PXhere.com
Sportem ku zdraví přírody a společnosti? Změní středoškoláci klima? Jak dopadá boj proti palmovým plantážím? Prospívají trvalé travní porosty naší krajině? Je Vodní dílo Nové Mlýny zločinem proti přírodě? Jak se server iDNES.cz staví k divoké přírodě a zvířatům? Nastanou ekologickému zemědělství lepší časy? Jak udělat tmu? Vyhnou se naše lesy masivní chemizaci? Jak vypadá ekoterorismus s lidskou tváří? Čím ne/prospívají umělá hnojiva? Jak žít ve vesmíru? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V tématu čísla přibližujeme sociální, environmentální, lidsko-právní či zvířecko-právní aspekty sportu a turistiky. Dále se můžete těšit na kauzu novomlýnských nádrží, texty o světelném smogu, používání chemie v lesích a hnojiv v zemědělství, zatravňování a zalesňování půdy či o mediálním zobrazování divoké přírody a zvířat.

Všímáme si též aktuálního klimatického stávkového hnutí středoškoláků a změn vedoucích k větší pestrosti evropských polí. Nabízíme i překlady – Naomi Kleinová nahlíží klimatickou změnu z mezinárodní perspektivy a kosmolog Brian Thomas Swimme se zamýšlí nad tím, jak žít ve vesmíru. Nechybí reflexe knihy Bedřicha Moldana Civilizace na planetě Zemi či filmů Vrt a Žena na válečné stezce.

V rozhovorech zpovídáme Aisyah Odist a Filipa Žitníka na téma zpracování plastových odpadů, primatolog Stanislav Lhota nám pak na závěr přibližuje komplikované palmové bojiště. Součástí vydání jsou pravidelné sloupky Terrapie, La Lupa a Bioastrologické zatmění, stejně jako rubriky Librarium, Vaše ohlasyEkologický kompostObčanský kalendář.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Dobrý výhled na hvězdy přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.