Vychází nová 7.G: Zvíře v tísni

22. srpna 2019 /
foto: Dimitry B
Kdy odnášet zvířata do záchranných stanic? Existuje život hluboko uvnitř Země? Co znamená stav klimatické nouze? Je příběh dálnice D8 ukončený? Jak plundrujeme a zachráníme půdu? Co nám říká ekolingvistika? Jaké ekohnutí máme chtít? Touží spokojené dítě dospět? Jak funguje politický crowdfunding? Co se podaří Gretě Thunbergové a hnutí Fridays for Future? Co by na to řekli Čapek s Masarykem? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V letošní čtverce hrají hlavní roli zvířata a klima: připravili jsme články o chovu volně žijících živočichů, nepůvodních a invazních druzích, ale i o záchranných stanicích reintrodukci zubra evropského. Těšit se můžete i na rozhovor o jihoamerické divočině s výtvarníkem a fotografkou Janem a Radanou Dungelovými. V klimaticky zaměřených textech přibližujeme vyhlášení stavu klimatické nouze na Praze 7, význam hnutí Fridays for Future, mediální obraz Grety Thunbergové, nový obor ekolingvistika a rok 2049 v podání filosofa Srećko Horvata.

V dalších článcích představujeme místní a chuťově neobvyklé odrůdy jablek, nově objevovanou podzemní biosféru, kýženou strategii domácího ekohnutí či nekonečnou kauzu dálnice D8. O úspěšném politickém crowdfundingu na Slovensku hovoříme s Igorem Polakovičem a Zuzanou Suchovou, o svobodném vzdělávání pak se Zdeňkou Šíp Staňkovou. V půdním seriálu rozebírá naši polní havárii Vojtěch Kotecký, kanadští ekozemědělci Ken a Martha Laingovi nám pak radí, jak hospodařit udržitelně. V recenzích se ohlížíme za knihou Věk nerovnováhy a filmy Hovory s TGM Univerzity a svoboda.

Nechybí ani pravidelné sloupky: v La Lupě si všímáme vyšší hodnoty nahého mužského těla a v Bioastrologickém zatmění jsme tentokrát nachytali Ferdinanda Kotletu. Nabízíme i tradiční přehledy důležitých událostí, knih a budoucích akcí.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Optimistické hledí přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.