Sedmá generace

Sedmá generace 12/2003

Volarská cesta za dobrovolnou skromností

Redakce Sedmé generace vyrazila v létě do šumavských Volar, aby pátrala po dobrovolné skromnosti, nakolik byla jejich cesta úspěšná, můžete nyní posoudit sami.

19. prosince 2003 /

Půjčování peněz bez úroku: sen, či skutečnost?

„Podle neoklasické ekonomické teorie je úrok něco naprosto normálního. Pokud mám peníze, mohu se rozhodnout, že odložím užitek z nich plynoucí a nabídnu je na trhu s penězi, pokud mi za ně někdo nabídne dosti vysokou cenu. Peníze jsou zboží jako každé jiné, a když je někomu dočasně poskytnu k užívání, mám nárok na finanční odměnu. Peníze mají svou cenu. Té ceně se říká úrok. Ale je to opravdu tak prosté?“

18. prosince 2003 /

Spolana: Truchlivá bilance

„13. srpna 2002 dorazila záplavová vlna do Neratovic, aby odstartovala sérii neuvěřitelných událostí, včetně několika chemických havárií ve Spolaně a vyplavení tisíců tun chemikálií do Labe. Při ohlédnutí o rok zpět nelze přehlédnout, jak impozantní bilanci má Spolana za sebou.“ Vývoj kauzy zatopené neratovické chemičky přibližuje Miroslav Šuta, konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik a člen Meziresortní komise pro chemickou bezpečnost.

17. prosince 2003 /

Hledám důstojný životní styl

Se socioložkou Hanou Librovou o knize Váhaví a vlažní – kapitoly o ekologickém luxusu.

16. prosince 2003 / ,
Sedmá generace 5/2023 vychází v 2. polovině října.