Ropná skvrna jménem Delta Nigeru

21. října 2019 /
foto: Martin Galea De Giovanni. U vesnice Bodo proběhly jedny z prvních čistících prací. Voda zůstala mnohdy mastná, půda znečištěná.
Vystupujeme z bílého mikrobusu. Okolní zápach je nepopsatelně odporný, musím přemáhat zvracení. Oslňuje mě slunce, motám si šátek kolem hlavy a nasazuju sluneční brýle. Než vykročíme vpřed, musí náš armádní doprovod prověřit místní muže postávající u díry v zemi, která bývala jezerem. Mastný, těžký zápach ropy se mísí s puchem zdechlin. Vítejte v deltě řeky Niger, v místě jednoho z největších ekologických zločinů na celé planetě.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.