Vychází nové číslo 7.G: Monokultura

24. června 2018 /
foto: Josephine Amalie Paysen
V čem jsme jednotvární? Jací jsou novináři? Jak si očistit špatné uhlíkové svědomí? K čemu je dobré swapování? Mohou být kryptoměny sociálně spravedlivé? Rozvíjí se Praha udržitelně? Umíme a chceme editovat člověka? Dojde Kapskému městu voda? Najdou Etiopanky štěstí v Arábii? Přežijí Balijci plastocén? Mohou žít lidé a šelmy pospolu? Jaký je dokument Planeta Česko? Co nám přinese precizní zemědělství? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu třetího letošního čísla 7.G se zaměřujeme na monokulturizaci: polí, lesů, krajiny, politiky či kultury. Reportážně se vydáváme do vysušeného Kapského města, za novodobými etiopskými otrokyněmi či do padlého ráje na Bali. Dále přibližujeme editování genomu, ne/výhody Bitcoinu a FairCoinu nebo fenomén swapování. S ekologem Viktorem Třebickým probíráme udržitelnost rozvoje Prahy a s profesorem Františkem Kumhálou potenciál precizního zemědělství.

Seriál Kurz mediální sebeobrany tentokrát Jan Miessler věnuje novinářům, Veronika Kicková nám ze slovenské samoty přibližuje stěhování babičky z města na venkov, v Šetrnější spotřebě si pak Dominik Grohmann všímá trendu kompenzování uhlíkových hříchů.

V Kulturní zahradě nejprve přinášíme historicko-ochranářský kontext k výstavě Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy a následně se recenzně ohlížíme za dokumentárním filmem Planeta Česko a knihou pro děti Tenkrát svět. Ve sloupku La Lupa se Martina Valentíková tentokrát zaměřuje na podřadnou roli žen ve tvrdém pornu, bioastrolog Bedřich Vypera hovořil se zastáncem projektu Dunaj-Odra-Labe a Zuzana Vlasatá se v Terrapii dělí o radost z toho, že velké banky přestávají podporovat fosilní průmysl. Vydání jako obvykle doplňujeme rubrikami Vaše ohlasyEkologický kompostLibrarium a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla naleznete zde. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Rozmanité léto přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.